Bajki dla dzieci oraz produkcje Disneya, czyli co powinny oglądać nasze dzieci, by wyniosły z nich tylko mądre treści

Każde dziecko ma jakąś ulubiona bajkę, którą lubi oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie filmów animowanych przez dzieci może przynieść wiele korzyści, jednak jeżeli będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.


Piękna i Bestia
Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, można było być spokojnym, pozostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki a także programy dla dzieci emitowane w telewizji przekazywały mądre treści. Popularne filmy animowane, które zna każdy z nas, uczyły dzieci empatii i bardzo pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla dzieci zaczynają tracić na wartości, coraz więcej pojawia się bajek, w których pełno jest na przykład przemocy. Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest, aby kontrolować to, co oglądają nasze dzieci i w odpowiedni sposób dobierać animowany repertuar. Najpopularniejszymi bajkami, które są znane na całym świecie i mają ogromny wpływ na wychowanie naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie zna pouczającej historii Kopciuszka bądź Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są wspaniałym przykładem na to, iż można w ciekawy tudzież pouczający sposób przedstawiać losy bajkowych bohaterów. Nie spotkamy w nich wiele przemocy tudzież możemy oglądać je kilka razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dzieciach niezwykłe emocje jak również uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to bardzo istotne w wychowaniu dziecka, dlatego warto zwracać uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko filmy animowane. Możemy być też pewni, że po obejrzeniu bajek Disneya nasze dziecko nie będzie miało w nocy koszmarów. Duża część bardzo dynamicznych a także przepełnionych przemocą bajek sprawia, że dzieci mają kłopoty ze snem. W opozycji do nich, bajki Disneya są spokojne jak również idealnie nadają się dla dzieci w niemal każdym wieku, kochają je również dorośli widzowie.


dziecko
Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, gdy często pozostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, musimy zwracać uwagę na jakość kreskówek albo bajek wyświetlanych w telewizji. Programy jak również bajki dla dzieci mogą wiele ich nauczyć, mogę też bardzo zaszkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościową treść -
March 24, 2016