To zdarzenie nie bywa już tylko amerykańskie, także polskie dzieci chcą świętować Halloween, więc już dziś obmyśl kostium

Powoli zbliża się dzień Halloween, nazywanego też czasami świętem duchów. Celebrowanie tego barwnego, a jednocześnie troszkę makabrycznego dnia wzięło się z amerykańskiej tradycji, niemniej w naszym kraju także się już solidnie zakorzeniło.
Konieczny będzie odpowiedni strój
Halloween to dzień, podczas którego dzieci wędrują od drzwi do drzwi i proszą o słodkości. By dzień ten miał stosowną oprawę, zakłada się kostium na halloween. W równym stopniu dzieci, jak też i ich rodzice przebierają się za przeróżne potwory, duchy, wiedźmy lub sympatyczne wróżki oraz elfy. Tak przebrane wędrują po sąsiedztwie, albo uczestniczą w maskaradach lub innych rozrywkach. Przebranie na Halloween można wykonać samodzielnie,
dron z kamerą na halloween
Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com
kupić, lub wypożyczyć w specjalnych punktach.
Również dorośli celebrują zabawy z przebraniem
Nie tylko najmłodsi uwielbiają takie imprezy w czasie których można włożyć przeróżne zabawne lub trochę straszne kostiumy. Dorośli też chcą uczestniczyć w tego typu przyjęciach i wybierają się na zabawy z okazji karnawału lub Halloween. W przypadku balów karnawałowych jest bardzo duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o stroje. Popularne są maski karnawałowe weneckie, za którymi można skryć swoje oblicze. Tradycja zakładania tego typu masek podczas karnawału wzięła się, jak nazwa mówi z Wenecji. Tego rodzaju maski znakomicie pasują w równym stopniu kobietom, jak także panom.


Stanowią doskonałe uzupełnienie pięknych kreacji oraz kostiumów różnorakiego typu. Tak samo jak kostiumy na Halloween, maski weneckie także można nabyć albo wypożyczyć, choćby w teatrze.
September 08, 2016