Tag: prawo

10 września 2020 admin 0 Comments

Czym dokładnie bywa własność intelektualna? Dlaczego jej ochrona jest tak istotna? Jakie persony mogą być objęte właśnie jej ochroną? Co tak naprawdę podlega wspomnianemu określeniu „ochrony”? W jaki metodę zgłasza się prawo do wspomnianej ochrony własności intelektualnej – jesteśmy zmuszeni to uczynić samiutcy, czy też jakaś osoba ma to zrobić za nasze osoby? To wszyściutko i jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżutko napisanego – felietoniku!

12 sierpnia 2020 admin 0 Comments

Własność to dla wielu z nas najwyższa wartość, którą warto chronić bez względu na wszystko. Niestety czasem nie jest to tak łatwe, więc tylko walka nie pomaga. Całe szczęście istnieją regulacja prawne, jakie opisują i określają, w jaki sposób używany jest dany materiał, artykuł albo też film. Przez to można określić czym jest własność, w jaki sposób jest chroniona, jakiego typu prawem i jakiego rodzaju przepisami. To sprawia, że możemy poczuć się bezpieczniej.

26 kwietnia 2020 admin 0 Comments

Prowadzenie działalności gospodarczej to duży wyczyn. Wszyscy mamy świadomość jak to jest, kiedy trzeba zapanować nad wielością papierów firmy, nie jest to łatwe. Tak, więc musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy musieli poprosić kogoś o wsparcie.

17 kwietnia 2019 admin 0 Comments

Kiedy chodzi o wszystkie kwestie urzędowe to priorytetem będzie to, by nie zapominać, że przestrzeganie prawa jest kwestią kluczową. Z tego powodu nie może być mowy o tym, iż zapomni się o jakimś szczególe. Za wyjaśnienie albowiem bez wątpienia nie będzie służyć to, że na czymś się nie będziemy znać, ponieważ w ustaleniach formalnych nie weźmie się tego pod uwagę przy jakichkolwiek niedopatrzeniach.

3 stycznia 2019 admin 0 Comments

Zeznanie PIT 28 wypełniasz, jeżeli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej aktywności gospodarczej czy też umowy wynajmu, podnajmu, dzierżawy bądź innych umów o podobnym zakresie.
Zeznanie będzie Cię więc dotyczyć, jeżeli do 20 stycznia roku podatkowego złożyłeś pisemne oświadczenie o doborze owego sposobu opodatkowania, natomiast jeśli rozpoczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w trakcie roku podatkowego.