prawo

KGDM Sp. z o.o. - doświadczeni rzeczoznawcy majątkowi

Wyceny
Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Potrzebny Ci najlepszy rzeczoznawca majątkowy? Sprawdź ofertę Krajowej Grupy Doradztwa Majątkowego z Warszawy. Reprezentują ją specjaliści rynku nieruchomości, posiadający duże doświadczenie w obrocie nieruchomościami, ich wycenie oraz poradach w tej branży.
February 02, 2018

W jaki sposób ochraniać własność? Jakie istnieją regulacje, mogące tutaj pomóc? Co warto o nich wiedzieć?

prawnik
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Własność to dla dużej grupy ludzi jedna z najwyższych wartości, jaką trzeba chronić bez względu na wszystko. Jednak czasami nie jest to takie łatwe, dlatego sama walka nie jest jedynym wyjściem. Całe szczęście istnieją regulacja prawne, które to opisują i określają, na jakiej zasadzie używany jest konkretny materiał, tekst albo też video. Przez to można określić co to jest własność, w jaki sposób jest chroniona, jakim prawem oraz jakiego rodzaju przepisami. To sprawia, że można mieć większe poczucie bezpieczeństwa.
January 18, 2018

Czym w obecnych dniach przejawia się na globie i w naszym kraju ochrona własności intelektualnej?

ochrona własności intelektualnej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych dniach obywatele znacznie bardziej znaczącą wagę niż w przeszłości zwracają także na przedmioty niematerialne. Wszakże prawie wszyscy ludzie korzystamy obecnie z Internetu.
January 18, 2018

Ochranianie własności typu intelektualnego - a więc, następny tekst z cyklu "z jakimi rzeczami to coś się zjada?"

ochrona własności intelektualnej
Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Czym dokładnie jest własność intelektualna? Dlaczego jej obrona bywa tak istotna? Jakie persony mogą być objęte właśnie jej ochroną? Co w rzeczywistości podlega wspomnianemu określeniu "obrony"? W jaki konkretny sposób zgłasza się prawo do wspomnianej ochrony własności intelektualnej - jesteśmy zmuszeni to zrobić sami, czy jakaś osoba ma to uczynić za nas? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - świeżutko wydzierganego - felietoniku!
January 18, 2018

Jak jak też do kiedy wypełnić PIT-28 - instrukcja

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie PIT 28 rozliczasz, jeśli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy najmu, podnajmu, poddzierżawy albo innych umów o podobnym zakresie.


Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do 20 stycznia roku podatkowego złożyłeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, a gdy rozpoczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w okresie roku podatkowego.
January 03, 2018

PIT 2016. Przychody małoletnich dzieci. W jaki sposób wypełnić oraz kiedy złożyć osobną deklarację?

darmowy program pit 2016
Autor: Andrea Travillian
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostały 2 miesiące na rozliczenie z fiskusem. Obowiązek podatkowy nie ominie także małoletnich.


W tym wypadku to rodzice muszą zadbać o przygotowanie deklaracji. W pewnych sytuacjach powinni doliczyć dochody maluchów do własnych środków.
January 03, 2018