prawo

W jaki sposób ochraniać własność? Jakie istnieją regulacje, mogące tutaj pomóc? Co warto o nich wiedzieć?

prawnik
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Własność to dla dużej grupy ludzi najwyższa wartość, którą warto ochraniać bez względu na wszystko. Niestety czasem nie jest to takie proste, więc tylko walka nie jest jedynym wyjściem. Całe szczęście istnieją regulacja prawne, jakie opisują oraz określają, w jaki sposób używany jest dany materiał, artykuł czy video. Przez to możemy określić co to jest własność, w jaki sposób jest chroniona, jakim prawem oraz jakimi przepisami. To powoduje, iż możemy poczuć się bezpieczniej.
January 18, 2018

Czym w obecnych dniach przejawia się na globie i w naszym kraju ochrona własności intelektualnej?

ochrona własności intelektualnej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach obywatele o wiele bardziej znaczącą wagę niżeli w przeszłości zwracają także na przedmioty niematerialne. Wszakże prawie wszyscy ludzie korzystamy obecnie z Internetu.
January 18, 2018

Ochranianie własności typu intelektualnego - a więc, następny tekst z cyklu "z jakimi rzeczami to coś się zjada?"

ochrona własności intelektualnej
Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest własność intelektualna? Dlaczego jej obrona bywa tak istotna? Jakie osoby mogą być objęte akurat jej ochroną? Co tak naprawdę podlega owemu zagadnieniu "ochrony"? W jaki metodę zgłasza się prawko do wspomnianej ochrony własności intelektualnej - musimy to zrobić sami, czy jakaś osoba ma to zrobić za nasze osoby? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemu znajdziesz w środku naszego nowiutkiego - świeżutko napisanego - felietoniku!
January 18, 2018

Jak jak też do kiedy wypełnić PIT-28 - instrukcja

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT 28 wypełniasz, jeśli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy wynajmu, podnajmu, poddzierżawy bądź pozostałych umów o podobnym zakresie.


deklaracja będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do dwudziestego stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, zaś gdy rozpoczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w okresie roku podatkowego.
January 03, 2018

PIT 2016. Przychody małoletnich dzieci. W jaki sposób wypełnić oraz kiedy złożyć osobną deklarację?

darmowy program pit 2016
Autor: Andrea Travillian
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostały 2 miesiące na rozliczenie z fiskusem. Obowiązek podatkowy nie ominie także małoletnich.


W tym wypadku to rodzice muszą zadbać o przygotowanie deklaracji. W pewnych sytuacjach powinni doliczyć dochody maluchów do własnych środków.
January 03, 2018

Odpowiedni PIT

firma
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie firmy to duży wyczyn. Wszyscy możemy się domyślić jak to jest, kiedy należy panować nad całą dokumentacją firmy, nie jest to łatwe. Tak, więc musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy musieli poprosić kogoś o wsparcie.
December 29, 2017