prawo

KGDM Sp. z o.o. - doświadczeni rzeczoznawcy majątkowi

Wyceny
Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Potrzebny Ci profesjonalny rzeczoznawca majątkowy? Sprawdź ofertę KGDM z Warszawy. Reprezentują ją eksperci rynku nieruchomości, posiadający wieloletnie doświadczenie w obrocie nieruchomościami, ich wycenie oraz poradach w tym zakresie.
February 02, 2018

W jaki sposób ochraniać własność? Jakie istnieją regulacje, mogące tutaj pomóc? Co warto o nich wiedzieć?

prawnik
Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Własność to dla dużej grupy ludzi najwyższa wartość, którą warto ochraniać bez względu na wszystko. Niestety czasem nie jest to takie proste, więc tylko walka nie jest jedynym wyjściem. Całe szczęście istnieją regulacja prawne, jakie opisują oraz określają, w jaki sposób używany jest dany materiał, artykuł czy video. Przez to możemy określić co to jest własność, w jaki sposób jest chroniona, jakim prawem oraz jakimi przepisami. To powoduje, iż możemy poczuć się bezpieczniej.
January 18, 2018

Czym w obecnych dniach przejawia się na globie i w naszym kraju ochrona własności intelektualnej?

ochrona własności intelektualnej
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych dniach obywatele znacznie większą wagę niż w przeszłości kładą również na rzeczy niematerialne. Wszakże prawie wszyscy ludzie korzystamy aktualnie z Internetu.
January 18, 2018

Ochranianie własności typu intelektualnego - a więc, następny tekst z cyklu "z jakimi rzeczami to coś się zjada?"

ochrona własności intelektualnej
Autor: Rafael Antonio
Źródło: http://www.flickr.com
Czym dokładnie bywa własność intelektualna? Dlaczego jej ochrona jest tak ważna? Jakie persony mają możliwość być objęte właśnie jej ochroną? Co w rzeczywistości podlega wspomnianemu określeniu "ochrony"? W jaki metodę zgłasza się prawo do wspomnianej obrony własności typu intelektualnego - jesteśmy zmuszeni to uczynić sami, czy też jakaś osoba ma to zrobić za nasze osoby? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo bez najmniejszego problemiku znajdziesz w środku naszego nowiutkiego - świeżutko napisanego - artykuliku!
January 18, 2018

Jak jak też do kiedy wypełnić PIT-28 - instrukcja

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT 28 wypełniasz, jeśli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy wynajmu, podnajmu, poddzierżawy bądź pozostałych umów o podobnym zakresie.


deklaracja będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do dwudziestego stycznia roku podatkowego oddałeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, zaś gdy rozpoczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w okresie roku podatkowego.
January 03, 2018

PIT 2016. Przychody małoletnich dzieci. W jaki sposób wypełnić oraz kiedy złożyć osobną deklarację?

darmowy program pit 2016
Autor: Andrea Travillian
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostały 2 miesiące na rozliczenie z fiskusem. Obowiązek podatkowy nie ominie także małoletnich.


W tym wypadku to rodzice muszą zadbać o przygotowanie deklaracji. W pewnych sytuacjach powinni doliczyć dochody maluchów do własnych środków.
January 03, 2018