deklaracja

Istotne informacje o podatkach oraz rozliczeniach z Urzędem Skarbowym

deklaracja
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, że każdy ma obowiązek raz do roku rozliczać się z Urzędem Skarbowym, to jednak wskazane jest stale obserwować doniesienia na rzecz najświeższych regulaminów i ustaw tyczących się podatków, odliczeń od podatków i vat. W Internecie jest jedna niesłychanie intrygująca stronka, w której bezustannie są uaktualniane wszelkie informacje tyczące się powyższych kwestii. Są na niej wyłuszczone wszystkie deklaracje podatkowe, jakie są obowiązujące. Wolno się mnóstwo o nich dowiedzieć z tej stronki, co przyda się w okresie rozliczeń z fiskusem. Dzięki nim łatwo i zgrabnie wolno się rozliczyć, bez popełniania błędów.
February 05, 2018

Wiadomości udostępniane w wirtualnej przestrzeni dotyczące rozliczeń podatkowych

finanse
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Coroczne rozliczenia podatkowe to konieczność dla każdego Polaka, który posiada pracę na terenie naszego kraju. Warto zaznaczyć, że dotyczy to wszystkich umów o pracę, także w przypadku dość powszechnej umowy o dzieło. Niemało zależy od kwoty rocznego zarobku a także od sumy wolnej od podatku w danym roku. Informacje odnośnie tej kwestii są udostępniane w Internecie, i z tego powodu warto przed wypełnieniem deklaracji zaznajomić się z wybranymi stronami online.
January 15, 2018

Pomocne programy do generowania formularza PIT

Liczenei podatku
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczenie podatkowe wielu ludziom spędza sen z powiek – jakie dane powinniśmy wpisać i gdzie je umieścić? W efekcie wybieramy usługi biura rachunkowego, żeby mieć pewność, że dokument nie będzie zawierał żadnych błędów. Są natomiast o wiele łatwiejsze sposoby.
January 03, 2018

Nie opłaca się czekać z rozliczeniem deklaracji podatkowej, gdyż może ponieść przykre konsekwencje

osoby
Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
Składanie deklaracji jest bardzo niemiłym zadaniem. Jednak nie warto czekać z jego wykonaniem, gdyż jeżeli spóźnimy się z wysłaniem wypełnionego druku, mogą nas spotkać nieprzyjemne konsekwencje.


Jeśli co roku przydarza nam się zostawiać rozliczenie pitu na koniec kwietnia i nawet nasi bliscy powtarzają rozlicz pit, to doskonałym pomysłem będzie zajęcie się tym wcześniej.
January 03, 2018

Jak jak też do kiedy wypełnić PIT-28 - instrukcja

lokalizacja
Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie PIT 28 rozliczasz, jeśli w roku podatkowym uzyskujesz przychody opodatkowane tytułem: pozarolniczej działalności gospodarczej lub umowy najmu, podnajmu, poddzierżawy albo innych umów o podobnym zakresie.


Zeznanie będzie Cię zatem dotyczyć, jeśli do 20 stycznia roku podatkowego złożyłeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, a gdy rozpoczynasz prowadzenie działalności pozarolniczej w okresie roku podatkowego.
January 03, 2018