rozliczenia

Istotne regulacje systemu podatkowego dla posiadaczy firm

obliczenia podatkowe
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadząc działalność gospodarczą pamiętać należy o wszelkich procedurach dotyczących rozliczeń za dany rok podatkowy. Warto zapoznać się z systemem takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych powinniśmy ująć wszelkie przychody, osiągnięte w danym roku obrotowym. Według tej regulacji przychody uznaje się w czasie ich wystąpienia, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład jeśli posiadacz przedsiębiorstwa posiada formalnie środki końcem grudnia 2015 r, ale pieniądze pojawiły się na koncie dopiero początkiem stycznia 2016 r. Taki przychód, jak oznajmia zasada memoriałowa, jest zaliczany do roku 2015.
February 02, 2018

Co to jest dekretowanie e-faktur?

księgowy
Autor: European Commission DG ECHO
Źródło: http://www.flickr.com
W erze komputeryzacji e-faktura jest naturalną konsekwencją przemian, które zachodzą w życiu społecznym. Elektroniczne faktury możemy spotkać już w nieomalże każdej dziedzinie gospodarki.


Wypływa to z dobrodziejstw, jakie niosą z sobą e-faktury, czyli ochrona otoczenia, szybsze rozrachunki z interesantem, prostota wytwarzania a także przekazywania faktur.
January 17, 2018

Czy warto podarować jeden procent?. Co z tego można mieć? Temat warty przemyślenia

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Uzupełniając roczny PIT nierzadko debatujemy czy bez wątpienia dobrze pojmujemy wszelkie przedstawione informacje. Obawiamy się pomyłek lub po prostu nie mamy pojęcia, jak należy uzupełnić PIT, który jest obowiązkiem każdego obywatela w naszym państwie. W związku z tym do pomocy w rozliczeniu się z urzędem stworzono program do pit 2014 - genialne narzędzie ułatwiające odnalezienie się w zawiłych informacjach i przepisach.
January 15, 2018

Druk PIT - sobie jego wypisanie? Poznaj ciekawe porady

firma - odzwierciedlenie
Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku na przełomie lutego i marca wszyscy pracujący mieszkańcy Polski zobowiązani są do wypełnienia druku dotyczącego swojego rozliczenia podatkowego. We współczesnych czasach mamy większe możliwości i nie jesteśmy zmuszeni do dostarczania go osobiście do urzędu, wystarczy że rozliczymy się internetowo.
January 15, 2018

Druga część aktualnego roku niejednemu nie daje zapomnieć, że niebawem znowu wymagane będzie rozliczyć się z podatku w Urzędzie Skarbowym

biuro
Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Niektórzy z nas już któryś z kolei rok mają przetestowane rozliczenie sporządzone poprzez internet. Ci, którzy dotąd tego nie robili mają obawy, lecz powinno się podjąć tę próbę, ponieważ w w tym czasie jest to niebywale łatwe.


Wskazane jest w tym momencie polecić program ips.
January 15, 2018

Rozliczysz swój PIT samodzielnie? Jeżeli nie wiesz, jak dokładnie to zrobić, skorzystaj z pomocy fachowca!

pit 38
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe osobiście. Już wkrótce zbliży się czas, kiedy trzeba będzie obliczać swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał skorzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie dokładnie ulgi Ci przysługują, wówczas na pewno możesz pokusić się o wypełnienie PIT-a samodzielnie.
January 15, 2018