dłużnik

Windykacja musi się odbyć ściśle określonymi etapami

windykacja
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej dzieje się tak, że ktoś użycza pieniądze, a potem posiada problem z ich oddaniem. Albo mamy możliwość się zetknąć z sytuacją, że kupowane okazują się być przedmiotu na raty, a następnie okazuje się być problem z ich terminowym spłacaniem. Wówczas może się zdawać, że strona pokrzywdzona będzie zostawiona sama sobie i samodzielnie powinna próbować pozyskać należne jej pieniądze, a przecież wcale tak nie jest.
February 05, 2018

Jak funkcjonują firmy do windykacji?

Karty kredytowe i gotówka
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność firm windykacyjnych w znacznej mierze koncentruje się na kontaktach z trasatem oraz sugestywnym przekonywaniu go do spłaty długów ewentualnie omawianiu spłaty zadłużenia na raty. W odróżnieniu od komorników, zakres przysługujących upoważnień windykatorowi jest stosunkowo mały. Windykator nie ma upoważnień do zajęcia rachunku bankowego dłużnika, części uposażenia, lub innych przedmiotów, będących własnością dłużnika.
February 02, 2018

W jaki sposób osoby prywatne i ogromne firmy mogą z powodzeniem odzyskać dług

dług
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko słyszy się stwierdzenie, że pieniądze szczęścia nie dają, trudno jednak wyobrazić sobie egzystencję bez nich - przecież w supermarketach pieczywa nie rozdają. Kiedy portmonetka zaczyna świecić pustkami, niektórzy udają się do dalszego kuzynostwa albo dzwonią do znajomych. Z pewnością zbierają fundusze na nowy pojazd samochodowy albo brakuje im 150 zł do pierwszego.
January 18, 2018