dłużnik

Windykacja musi się odbyć ściśle określonymi etapami

windykacja
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej dzieje się tak, że ktoś użycza pieniądze, a potem posiada problem z ich oddaniem. Albo mamy możliwość się zetknąć z sytuacją, że kupowane okazują się być przedmiotu na raty, a następnie okazuje się być problem z ich terminowym spłacaniem. Wówczas może się zdawać, że strona pokrzywdzona będzie zostawiona sama sobie i samodzielnie powinna próbować pozyskać należne jej pieniądze, a przecież wcale tak nie jest.
February 05, 2018

Jak funkcjonują firmy do windykacji?

Karty kredytowe i gotówka
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność firm windykacyjnych w znacznej mierze koncentruje się na kontaktach z trasatem oraz sugestywnym przekonywaniu go do spłaty długów ewentualnie omawianiu spłaty zadłużenia na raty. W odróżnieniu od komorników, zakres przysługujących upoważnień windykatorowi jest stosunkowo mały. Windykator nie ma upoważnień do zajęcia rachunku bankowego dłużnika, części uposażenia, lub innych przedmiotów, będących własnością dłużnika.
February 02, 2018

W jaki sposób osoby prywatne i ogromne firmy mogą z powodzeniem odzyskać dług

dług
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Na co dzień słyszy się stwierdzenie, że pieniądze powodzenia nie zapewniają, trudno jednak imaginować sobie egzystencję bez nich - przecież w sklepach pieczywa nie rozdają. Kiedy portfel zaczyna świecić pustkami, niektórzy udają się do członków rodziny albo wykręcają numer do znajomych. Zapewne zbierają fundusze na nowy pojazd samochodowy albo brakuje im 150 zł do następnej wypłaty.
January 18, 2018