Księgowość

Jak w szybki sposób rozliczyć się z fiskusem?

Księgowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Pod koniec roku wszyscy zaczynają rozmyślać o tym, że będzie trzeba rozliczyć swe przychody w urzędzie skarbowym. Poniektórzy z nas rozliczają się na własną rękę, za pomocą specjalnego programu ułatwiającego wypełnienie druku. Pozostali (w tym ja), wolą polecić to zadanie ekspertom. Z tej przyczyny co roku w styczniu korzystając z komputera wbijają w wyszukiwarkę hasło: usługi księgowe. Mamy wtenczas pewność, iż zeznanie podatkowe będzie należycie wykonane, i prędko uzyskamy należny zwrot podatków.
February 05, 2018

Powierzanie księgowości biurom zajmującym się rachunkowością. Jakie mamy plusy i minusy takiej decyzji?

księgowa
Autor: Justin Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby mające własną firmę wiedzą, iż powinni tak zarządzać swoim przedsiębiorstwem aby ono generowało zyski. Trzeba kontrolować wpływy oraz sprawdzać sensowność różnych wydatków. Dlatego istnieją takie koszty, które ponieść musimy by nasza firma funkcjonowała sprawnie i nie miała problemów. Do tego typu kosztów należy wypomniana wcześniej księgowość, dzięki niej wiemy na czym stoimy. Niestety sporo ludzi nie posiada tego rodzaju umiejętności dlatego zleca takie zadanie biurom rachunkowym, albo zatrudnia kogoś do prowadzenia rachunków. Jakie są wady i zalety korzystania z biur rachunkowych?
February 05, 2018

Biuro księgowe z Wrocławia oferuje własne usługi

Księgowość
Niewielkie firmy także mogą oferować zewnętrzne usługi księgowe. Księgowość to dość ciężka kategoria, w której jeszcze co jakiś czas coś się odmienia. Dlatego właśnie tak ważne będzie to, żeby namyślić się, czy zewnętrzne usługi księgowe nie będą dla nas idealnym pomysłem, bez względu na to, jakich rozmiarów jest nasze przedsiębiorstwo.
February 02, 2018

Masz firmę? Pomyśl o specjalistycznych usługach księgowych w ramach outsourcingu

Okulary leżące na rachunkach
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Prowadzenie przedsiębiorstwa jednym kojarzy się z niebagatelnym przedsięwzięciem, według innych z kolei jest proste, w szczególności, gdy skorzysta się z usług innych firm, które zajmą się konkretnymi zadaniami. Aktualnie bowiem większość zadań można przeznaczyć do realizacji firmom zewnętrznym w obrębie outsourcingu. Dotyczy to na przykład usług księgowych.
February 02, 2018

Jakie zalety ma wynajem tymczasowych pracowników zamiast utrzymywania ich na etacie w swojej firmie.

spotkanie
Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując oszczędności firmy niejednokrotnie zaczynają się decydować na wynajem PRacowników, zamiast ich zatrudniania na etacie. W wielu przypadkach będzie to po prostu wynikać ze specyfiki branży, w jakiej funkcjonuje dana firma.
January 18, 2018