Księgowość

Jak w szybki sposób rozliczyć się z fiskusem?

Księgowość
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Końcem roku wszyscy zaczynają myśleć o tym, że trzeba będzie rozliczyć swe przychody w urzędzie skarbowym. Niektórzy z nas rozliczają się na własną rękę, za pomocą specjalnego programu ułatwiającego wypełnienie zeznania. Inni (ja także), wolą polecić to zadanie ekspertom. Z tego powodu co roku w styczniu używając laptopa wpisują w wyszukiwarkę wyrażenie: usługi księgowe. Mamy wówczas pewność, że zeznanie skarbowe będzie właściwie wypełnione, i szybko uzyskamy należny zwrot podatku.
February 05, 2018

Powierzanie księgowości biurom zajmującym się rachunkowością. Jakie mamy plusy i minusy takiej decyzji?

księgowa
Autor: Justin Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby mające swoją firmę wiedzą, że powinni w ten sposób zarządzać swoim przedsiębiorstwem by ono generowało zyski. Trzeba kontrolować wpływy oraz nadzorować sensowność wszystkich wydatków. Jednak istnieją takie koszty, jakie ponieść musimy by nasza firma funkcjonowała sprawnie oraz nie miała problemów. Do tego typu kosztów należy właśnie księgowość, dzięki niej wiemy na czym stoimy. Niestety sporo ludzi nie ma tego rodzaju umiejętności dlatego zleca takie zadanie biurom rachunkowym, lub zatrudnia osobę do prowadzenia rachunków. Jakie są plusy oraz minusy korzystania z biur rachunkowych?
February 05, 2018

Biuro księgowe z Wrocławia oferuje własne usługi

Księgowość
Niewielkie przedsiębiorstwa także mogą mieć zewnętrzne usługi księgowe. Księgowość to dość ciężka dziedzina, w której jeszcze co jakiś czas coś się odmienia. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby namyślić się, czy zewnętrzne usługi księgowe nie będą dla nas odpowiednim pomysłem, bez względu na to, jakich rozmiarów okazuje się być nasze przedsiębiorstwo.
February 02, 2018

Masz firmę? Pomyśl o specjalistycznych usługach księgowych w ramach outsourcingu

Okulary leżące na rachunkach
Autor: sanchezcl
Źródło: http://www.sxc.hu
Prowadzenie przedsiębiorstwa jednym kojarzy się z wielkim przedsięwzięciem, zdaniem innych z kolei jest łatwe, zwłaszcza, kiedy skorzysta się z usług innych firm, które zajmą się konkretnymi zadaniami. Aktualnie bowiem wiele zadań możemy przeznaczyć do realizacji firmom zewnętrznym w ramach outsourcingu. Tak jest chociażby w przypadku usług księgowych.
February 02, 2018

Jakie zalety ma wynajem tymczasowych pracowników zamiast utrzymywania ich na etacie w swojej firmie.

spotkanie
Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukując oszczędności firmy niejednokrotnie zaczynają się decydować na wynajem PRacowników, zamiast ich zatrudniania na etacie. W wielu przypadkach będzie to po prostu wynikać ze specyfiki branży, w jakiej funkcjonuje dana firma.
January 18, 2018