Dzień: 10 września 2020

10 września 2020 admin 0 Comments

Posiadając działalność gospodarczą pamiętać trzeba o wszystkich procedurach związanych z rozliczeniem się za dany okres czasu. Jednym z systemów takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Polega ona na tym, że w księgach rachunkowych należy ująć wszystkie przychody, które zobyliśmy w danym roku obrotowym. W myśl tej regulacji przychody zatwierdza się w momencie ich pojawienia się, a nie już po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Przykładowo jeśli właściciel działalności gospodarczej posiada formalnie dochód końcem grudnia 2015 r, ale środki wpłynęły na jego konto dopiero początkiem stycznia 2016 r. Tenże dochód, jak głosi zasada memoriałowa, jest zaliczany do roku 2015.

10 września 2020 admin 0 Comments

Na oszczędności powiązane z pożywieniem jest co niemiara sposobów. Wszystko zaczyna się już w marketach, w których czeka na nas wiele pułapek. Dlatego na sprawunki wybierajmy się zawsze z listą nieodzownych artykułów oraz nie dajmy się ofertom rabatowym.

10 września 2020 admin 0 Comments

W tej chwili nie wystarczą już podstawowe formy reklamy, żeby skierować uwagę większej ilości konsumentów. Należałoby albowiem oferować w większej mierze zindywidualizowane opcje reklamy typu segregatory reklamowe, jakie zwracają uwagę klientów oraz motywują do skorzystania z usług konkretnej firmy. Będzie to świetne rozwiązanie chociażby wtedy, kiedy posiada się biuro bądź kancelarię.

10 września 2020 admin 0 Comments

Każda praca jest w porządku. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy bezrobotni. Wtedy nie przebieramy tylko bierzemy, co akurat dostanie się w ręce. Najważniejsze jednak jest to, że wcale nie trzeba być kimś bezrobotnym. Otóż wystarczy jedynie trochę się porozglądać, żeby zauważyć, że jest praca. Niestety wielu ludzi twierdzi, że pracy brakuje. Najczęściej są to osoby, którym po prostu robić się nie chce. Ale, kiedy chociaż trochę włożyłyby wysiłku przy szukaniu pracy, to dałyby radę znaleźć zajęcie dość szybko.

10 września 2020 admin 0 Comments

Czym dokładnie bywa własność intelektualna? Dlaczego jej ochrona jest tak istotna? Jakie persony mogą być objęte właśnie jej ochroną? Co tak naprawdę podlega wspomnianemu określeniu „ochrony”? W jaki metodę zgłasza się prawo do wspomnianej ochrony własności intelektualnej – jesteśmy zmuszeni to uczynić samiutcy, czy też jakaś osoba ma to zrobić za nasze osoby? To wszyściutko i jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżutko napisanego – felietoniku!