Planujesz zacząć pracę zawodową? Dowiedz się jak wygląda rekrutacja pracowników i rozmowy kwalifikacyjne

15 czerwca 2021 admin 0 Comments

Rekrutacja jest głównymetapem zatrudnienia pracownika. Jej zamysłem jest znalezienie zadowalającej liczby kandydatów, spośród których można będzie zrobić selekcję.

Punktem wyjścia do naboru jest rozpatrzeniewymagań i niedoborów kadrowych w organizacji. Braki te mogą tyczyć się ilości pracowników lub kwalifikacji. W drugim przypadku można rozważyć kursy i przesunięcia. Dalszymi krokami jest zatwierdzenie kontraktu o pracę jak również adaptacja fachowców.

Rekrutacja pracowników może mieć kierunek szeroki albo wąski. W wypadku rekrutacji szerokiej oferty są kierowane poprzez wysokonakładowe gazety, Sieć i inne specyfiki masowego przekazu docierające do dużej grupy przypuszczalnych pracowników. W przypadku wąskiej, stosowane są metody trafienia do określonej grupy osób, aczkolwiek koszt trafienia do wybranych osób jest na ogół większy, niż w sytuacji rekrutacji szerokiej. Sama rekrutacja pracowników może zostać wykonywana albo we własnym zakresie – przez firmę poszukująca fachowcaczy też też może zostać poleconazakładom rekrutacyjnym – agencje pracy Kraków.

pracownik

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na formę rozliczenia pomiędzykontrahentem, a firmą rekrutacyjną wyznacza się: pobór typu successfee – agencje dostają wynagrodzenie tylko w sytuacji zatrudnienia wybranego przez nią kandydata czy rekrutacja typu retained – agencje pracy Kraków są wynagradzane niezależnie od wyniku rekrutacji. Etapy rekrutacji są następujące: najpierw sporządza się opis stanowiska pracy, po drugie zamieszcza się obwieszczenie z opisem potrzeb jakie powinien spełniać kandydat, na bazie zgłoszeń sporządza się listę kandydatów, którzy poddawani są selekcji zgodnie z żądaniami oraz przeglądane są ich referencje, na końcu podejmuje się decyzję o zatrudnieniu i ustala się warunki umowy (zobacz jak napisac wypowiedzenie) z przyjętym pracownikiem.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy tekst, to sprawdź informacje, które również są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Najbardziej znana agencja pracy Kraków to Randstad (zobacz stronę).

To od właściciela firmy zależy czy wybierze asystę agencji w poszukiwaniu eksperta, czy zrobi to na własną rękę. Każdy sposób jest bardzo dobry, dlatego też jeśli jesteś osobą poszukującą pracy śledź strony internetowe zarówno agencji jak i konkretnych firm bądź po prostu czytaj gazety.