Odszkodowania w UK

8 sierpnia 2020 admin 0 Comments

Emigrując do pracy za granicę, wybierając się w podróż lub w odwiedziny do znajomych warto przed wyjazdem zorientować się jakie przywileje przysługują przebywającym w danym kraju osobom w razie wypadku. Do kogo udać się po pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.

Budowa, budowa domu

Autor: A Repository (best viewed in Sets)
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli ranny uległ wypadkowi nie ze swojej winy, należy mu się odszkodowanie. Konieczne jest, aby wniosek o odszkodowanie złożyć najpóźniej 3 lata po zdarzeniu. Wiadomości na temat przysługujących odszkodowań można szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Wypadki przy pracy mogą mieć różne przyczyny. Jedną z najczęstszych jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub pomyłka pracownika. Zaistniały wypadek trzeba najszybciej, jak to możliwe zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli winny jest pracodawca, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do mechanika, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, odszkodowanie za dewastację mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone w wyniku niezdolności do pracy wynagrodzenie.

Aby szybciej odzyskać należne pieniądze poszkodowany powinien zgłosić kolizję policji, wykonać fotografie uszkodzonego pojazdu oraz miejsca zdarzenia, a także zwrócić się z prośbą do świadków o zeznania oraz dane kontaktowe. Uporządkowana dokumentacja ułatwi pracę prawnikom – uwiarygodni zaistniałą sytuację, dzięki czemu oczekiwanie na należne odszkodowanie (sprawdź koniecznie – contra zadośćuczynienie z oc sprawcy) będzie przebiegało sprawniej. Obowiązkiem sprawcy wypadku jest udostępnienie swoich danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu publicznym to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, zabudowaniach i placówkach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego zaraz po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku samochodowego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i pojechać do lekarza.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć sprawnie odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Odszkodowanie składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny poszkodowanego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Dotyczą one konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego samochodu i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na wypłatę należnego odszkodowania można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Stawki kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Ostateczna kwota może być różna mimo analogicznej sytuacji. Wynagrodzenie (zobacz wynagrodzenie z l4 kalkulator) dla prawników wypłaca przeważnie firma ubezpieczeniowa sprawcy wypadku.