Co będzie idealnym zestawem do pracy w biurze?

24 września 2018 admin 0 Comments

Praca to miejsce, które zmusza nas do utrzymania różnego typu norm w stroju. Naturalnie, są przedsiębiorstwa, które posiadają własne dokumenty precyzujące szczegółowo wymogi, czyli dress code. Opisane w nim jest jaką długość musi mieć sukienka u kobiety, czy wolno wkładać buty z odkrytymi palcami, dokument taki normuje również kwestię dekoltów, bywa że wyznacza kolory.

Kiedy jest zimno zawsze trzeba nosić kurtki damskie. Dla mężczyzn określa czy muszą chodzić do pracy w garniturze, czy dozwolone są dżinsy, mówi na przykład o tym, że niedopuszczalne jest sportowe obuwie i inne tego typu sprawy.

Zazwyczaj dress code mają duże firmy, banki, salony telefonii komórkowej – ogólnie mówiąc miejsca, gdzie przewija się wielu kontrahentów i gdzie każdy pracownik jest wizytówką firmy. Spójrzmy prawdzie w oczy – czy potraktujemy na serio pracownika banku ubranego w spodenki, klapki i koszulkę? Raczej nie. Do pracy bezpiecznym kompletem zawsze jest bluzki damskie i spódnice. Decydujmy się na bluzki koszulowe, bez bogatych ozdobnych elementów, żabotów i błyszczących guzików. Prostota jest zawsze w cenie, zawsze jest elegancka i zawsze wypadniemy doskonale.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Odpowiednia długość spódnicy – to okolice kolana. Nieco przed kolano, lekko za – w zależności od naszych upodobań. Unikajmy minispódniczek, szczególnie, gdy musimy przemieszczać się po biurze, sięgać po segregatory z dokumentami umieszczone na wysokich półkach itp. spódnica podciągająca się praktycznie do pasa nie doda nam profesjonalizmu. Dobry zestaw to również proste spodnie i eleganckie tuniki damskie. Jeśli nie będzie hippisowsko zjeżdżać nam z ramienia – spokojnie jest odpowiednia do biura. Nie wymagają wiele dodatków, w chłodniejsze dni trzeba zaledwie zarzucić na wierzch marynarkę i gotowe. Oczywiście pamiętajmy by miały właściwą długość i nieduży dekolt. Zwracajmy uwagę też na okrycia wierzchnie. Zwisająca z naszego oparcia wystrzępiona, imprezowa i ozdobiona ćwiekami kurtka damska nie będzie dobrze o nas świadczyć, nawet jeśli jesteśmy ubrane w garnitur.

A mężczyźni? najlepszy będzie garnitur. Naturalnie mamy ich tyle typów, że każdy pan znajdzie coś odpowiedniego. Koszula i eleganckie spodnie – bez marynarki także będą odpowiednie, chyba że wytyczne naszego przedsiębiorstwa nakazują inaczej. Koszule męskie są różne, sprawdzajmy więc czy te które kupujemy łatwo się gniotą, czy może są lekko prześwitujące – to szczegóły, ale wiele o nas mówią. Na wierzch oczywiście płaszcz męski na chłodniejsze dni. W płaszczu każdy pan prezentuje się elegancko. Jeżeli chcesz przeczytać innego typu porady na temat pracy i HR-u, wejdź na