Jak dynamiczny rozwój internetu odmienił wiele dziedzin naszego życia, jak obecnie wygląda rynek gier komputerowych.

5 stycznia 2021 admin 0 Comments

Gdy przed dwoma dekadami internet powoli wchodził do naszych mieszkań, domów i firm, nikomu nawet do głowy nie przyszło, jak dużą rewolucje na całym świecie to przyniesie. A rewolucja dokonała się przecież, bo minione parę lat to ogromne przesunięcie usług, rozrywki i handlu do sieci, z jednoczesnym pomniejszeniem tego, co było do tej pory.

Bardzo to przykładowo dotknęło branżę rozrywkową, jaka po dziś dzień nie do końca się może odnaleźć. Nagle okazało się, że zwykłe filmy DVD i płyty utraciły swoje znaczenie, bo wszyscy je wolą ściągnąć bez płacenia z sieci. Zaczęła się pojawiać konieczność zbudowania nowych kanałów sprzedaży i dystrybucji, bo stare straciły na znaczeniu. Zmiany także w dużym stopniu dotknęły rynek gier komputerowych, lecz tu zupełnie inny się stał tylko model sprzedaży, ale także możliwości gier oferowanych obecnie.

Gra online

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com

W okresie, kiedy dostęp do sieci był znacznie mniejszy, gry najczęściej trzeba było kupować na płytach CD i grało w nie samemu na swoim sprzęcie, dzisiaj wszystko wygląda zupełnie inaczej. Współcześnie gracze zdecydowanie chętniej grają w gry online, niż w tradycyjne produkcje płytowe.

Z pewnością przyda Ci się dobra witryna (kbsound.pl/), jeśli masz zamiar przeczytać sporo informacji na ten temat. Zapraszamy więc, byś kliknął w podany link.

W dużej mierze przyczyniło się to tego to, że sporo z takich tytułów jest bezpłatna, charakteryzuje się bardzo ładną, dopracowaną grafiką, oraz co najbardziej istotne, można grać z innymi graczami. Gry są niesamowicie grywalne, pewne tytuły takie jak gra zielone imperium mogą nawet gromadzić setki tysięcy grających z całego świata, a niektórym się nawet udało doczekać swoich mistrzostw świata. Firmy udostępniające tego typu gry na swoich serwerach za podstawowe granie nie pobierają żadnych opłat, ale za wszystkie dodatkowe opcje już tak.

Tak więc jeżeli jakiemuś graczowi po prostu się nie chce długo zdobywać kolejnych poziomów czy gromadzić przedmiotów, to może za wszystko zapłacić i otrzymuje bez czekania. Co ciekawe, graczom to zupełne to nie przeszkadza, wielu z nich zwyczajnie gra dla przyjemności i nic nie kupuje, a jest również sporo takich, którzy wolą iść krótszą drogą i wydają wcale nie małe pieniądze na zakupy w grze.