Posiadanie przedsiębiorstwa w obecnych latach nie jest łatwą rzeczą – powinniśmy mieć stale rękę na pulsie, by nie wypaść z gry

10 września 2020 admin 0 Comments

Polska wydaje się być w niezwykłym czasie rozwoju, ponieważ z jednej strony nadal fajnie się rozwijamy oraz posiadamy ogromne możliwości, ale z drugiej – nadal trzeba wiele się nauczyć oraz dogonić Zachód w sprawach prowadzenia przedsiębiorstwa.
Dobrze jest zakładać własny biznes.

firma w niemczech

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

konto bankowe

Autor: SuperTowTrucks Blog
Źródło: http://www.flickr.com
usługa

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Zawsze jest na to świetna pora. Niejednokrotnie są to spółki jednoosobowe, ale czasami są to również spółki z kapitałem z innych państw. Możemy prowadzić przecież biznes w całej UE i na wszystkich kontynentach. Nie bywamy już niczym ograniczeni, jak to było w latach socjalizmu. Teraz bez większego problemu możemy zarejestrować przedsiębiorstwo w innym państwie Wspólnoty – na przykład u któregoś z polskich sąsiadów. Firma w Niemczech cieszy się dużą popularnością, gdyż spółki z tego państwa mają nieposzlakowaną opinię – tych niezawodnych oraz uczciwych. Niemiecki adres pocztowy dla naszej firmy może nam w dużej mierze uprościć kontakt z wieloma światowymi koncernami w Azji i Ameryce. Jeżeli na dodatek potrafimy dobrze mówić po niemiecku, to jest to kolejny atut pracujący na naszą korzyść. Jeśli zechcemy, to nie jesteśmy zobligowani przenosić całej firmy na terytorium Niemiec. Starczy, że ją u nich zarejestrujemy i będziemy posiadać adres oraz będziemy się rozliczać w niemieckiej Skarbówce.

Trzeba pamiętać także, że właśnie tam będziemy zobligowani odliczać VAT oraz doręczać formularze podatkowe.
Trzeba podjąć wszystkie możliwe kroki, by nasz interes rozwijał się według naszych planów.