Posiadanie przedsiębiorstwa w obecnych latach nie jest łatwą rzeczą – powinniśmy mieć stale rękę na pulsie, by nie wypaść z gry

16 sierpnia 2019 admin 0 Comments

Polska wydaje się być w niezwykłym czasie rozwoju, ponieważ z jednej strony nadal fajnie się rozwijamy oraz posiadamy ogromne możliwości, ale z drugiej – nadal trzeba wiele się nauczyć oraz dogonić Zachód w sprawach prowadzenia przedsiębiorstwa.
Dobrze jest zakładać własny biznes.

firma w niemczech

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
konto bankowe

Autor: SuperTowTrucks Blog
Źródło: http://www.flickr.com

usługa

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka
Zawsze jest na to świetna pora. Niejednokrotnie są to spółki jednoosobowe, ale czasami są to również spółki z kapitałem z innych państw. Możemy prowadzić przecież biznes w całej UE i na wszystkich kontynentach. Nie bywamy już niczym ograniczeni, jak to było w latach socjalizmu. Teraz bez większego problemu możemy zarejestrować przedsiębiorstwo w innym państwie Wspólnoty – na przykład u któregoś z polskich sąsiadów. Firma w Niemczech cieszy się dużą popularnością, gdyż spółki z tego państwa mają nieposzlakowaną opinię – tych niezawodnych oraz uczciwych. Niemiecki adres pocztowy dla naszej firmy może nam w dużej mierze uprościć kontakt z wieloma światowymi koncernami w Azji i Ameryce. Jeżeli na dodatek potrafimy dobrze mówić po niemiecku, to jest to kolejny atut pracujący na naszą korzyść.

Popatrz nie jedynie na ten tekst, ale także na komentarze z witryny. Może niektóre zaciekawią Cię na tyle, że zapragniesz napisać własną ocenę.

Jeśli zechcemy, to nie jesteśmy zobligowani przenosić całej firmy na terytorium Niemiec. Starczy, że ją u nich zarejestrujemy i będziemy posiadać adres oraz będziemy się rozliczać w niemieckiej Skarbówce.

Trzeba pamiętać także, że właśnie tam będziemy zobligowani odliczać VAT oraz doręczać formularze podatkowe.
Trzeba podjąć wszystkie możliwe kroki, by nasz interes rozwijał się według naszych planów.