Technik farmaceutyczny – kilka ogólnych zdań na temat samego zawodu

26 maja 2020 admin 0 Comments

Zawód technika farmaceutycznego od bardzo wielu lat cieszy się bardzo szerokim zainteresowaniem, gdyż aby otrzymać kwalifikacje do wykonywania tego konkretnego zawodu, starczy jedynie ukończyć dwuletnią szkołę typu policealnego, co tak naprawdę siłą rzeczy mówi, iż aby mieć możliwość zostać takim technikiem nie musimy mieć matury.

szkolenia

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com
strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/
szefowa agencji PR

Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Taki system prosperował w naszym kraju bardzo długo, lecz jak to się okazuje dosłownie wszystko może się zmienić.
Jak można zauważyć po naszym wstępie, by zdobyć zawód: technik farmacji, nie trzeba było bardzo wiele, by mieć możliwość się w dokładnie tym konkretnym kierunku kształcić. Jednakże jak się okazuje nieuchronne zmiany, które „nękają” nasz kraj od pewnego okresy czasu, tym razem uderzyły również (czytaj resztę pod adresem) w ów zawód, który według wszelkich doniesień od roku 2018/19 ma zostać „wygaszony”, czyli mówiąc w skróceniu usunięty z ogólnej listy możliwych do wykonywania zajęć po skończeniu liceum (dodajmy, iż jedynie na terenie naszego kraju).

Czy masz wątpliwości? Nie krępuj się! My z pewnością cenimy każdą próbę prowadzenia debaty. Więc oczekujemy na opinie od Ciebie.

Jest to spowodowane podobno liczbą wszystkich osób, którzy kształcą się policealnie, no a tymi, którzy podejmują się zdobycia wyższego wykształcenia. Jak się jednak okazuje od przyszłego roku ma zostać wprowadzone wymaganie, aby na stanowiskach farmaceutów „siadali” tylko osoby ze stopniem magistra i osoby wyżej wykształcone.

Według wszelkich doniesień w sieci osoby posiadające w obecnej chwili zawód technika farmaceuty nie zostaną bez roboty, a nawet i się tej utraty wcale nie obawiają – bardzo wiele aptek zatrudnia tak samo techników, jak również magistrów, podkreślając nawet, iż bardzo często uzupełniają się oni pod względem posiadanej wiedzy. Wiadomo również, iż sam zakres obowiązków tak samo magistrów, jak również techników, ma zostać rozszerzony do tak zwanej „opieki farmaceutycznej”.