W dzisiejszych czasach, gdy często mamy kryzysy, każda duża spółka potrzebuje świetnego Dyrektora ds. finansów

28 kwietnia 2021 admin 0 Comments

Kiedyś spółki za podstawę swojego kompetentnego działania uważały dobrą księgową. Jednakże, dziś to za mało.

W dobie XXI wieku, kiedy wszystko dzieje się szybko, a firmy są międzynarodowe niezbędni są obeznani CFO.

deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może zapytać ktoś, kto nie jest obeznany z angielskimi skrótami oraz stanowiskami istniejącymi w ogromnych firmach.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto byłoby szerzej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj spółka jawna.

A CFO to po prostu Chief Financial Officer – po polsku: Dyrektor Finansowy. Stanowisko to znaczy o wiele więcej niż tylko pilnowanie finansów koncernu. Chodzi także o sporządzanie planów rozwojowych i rokowanie ewentualnych zagrożeń.

Nie zapominaj – zawsze bądź zorientowany (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-chmielna/). Wobec tego zachęcamy Cię do przeczytania dodatkowego wpisu, który jest pod poniższym linkiem. Nie pożałujesz!

By sprawdzić się na tym stanowisku potrzebne jest duże doświadczenie, dlatego w państwach starej Unii CFO to głównie pracownicy po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takim jest Polska, bywają to osoby o wiele młodsze, ponieważ sytuacja w państwie zmienia się z dnia na dzień i za tą zmianą należy nadążyć. Nawet więcej – trzeba ją wyprzedzać. Należy być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego zadań należy także utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Z tego powodu CFO sporo podróżuje po Europie oraz świecie – powinien zatem perfekcyjnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku ponosi się odpowiedzialność za przyszłość spółki oraz przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien poszukiwać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.