W jaki sposób umeblować salon? Czym się kierować?

30 kwietnia 2021 admin 0 Comments

Urządzanie salonu, to niby nic trudnego – kanapa, meblościanka, stół, telewizor i pokój dzienny gotowy. Tyle że potem nie zawsze całość ze sobą współgra.

wizytówka meble

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób więc umeblować salon, ażeby był funkcjonalny, a jednocześnie stylowy?
Pokój dzienny pełni dużo różnych funkcji. To w nim odpoczywamy, podejmujemy gości, częstokroć jemy posiłki a nawet śpimy. Stąd aranżacja pokoju dziennego nie może być przypadkowa. Im mniejszy pokój dzienny, tym więcej trzeba włożyć wysiłku, aby go poprawnie zaprojektować. Sądem architektów najbardziej funkcjonalny jest pokój dzienny o powierzchni 25 m kw., wówczas łatwo jest odgraniczyć w nim funkcjonalne strefy. Jeśli pokój, jaki przeznaczacie na salon jest mniejszy, warto pomyśleć o połączeniu go z innym wnętrzem, przykładowo z kuchnią czy też hallem. Eliminacja jednej ściany działowej uczyni wnętrze bardziej przestronnym, a sąsiednie wnętrza wcale na tym nie ucierpią. Pokój dzienny nie może być jednakże większy niż 40 m kw., jako że duża powierzchnia nie będzie przytulna.
Nie każdy pokój posiada kształt kwadratu. W pokoju dziennym nietypowy kształt będzie atutem – w sposób naturalny tworzy się parę stref. Jeśli przy łączeniu wnętrz uzyskamy nieckę, możesz ją wykorzystać np. na biuro prowadzenie rozliczeń zawiercie bądź zaaranżować w niej jadalnię. Istotne będzie jednak, by komunikacja między strefami biegła pomiędzy nimi, nie zaś przez nie.

Pokój dzienny nie powinien się stać węzłem komunikacyjnym, w jakim krzyżują się wszystkie drogi mieszkańców. Tak więc do sypialni i toalety powinno się wchodzić z pozostałych wnętrz. Pokój dzienny to Twa wizytówka meble do salonu powinny więc być najwyższej jakości.