Nie zapominaj, że swoją deklarację podatkową możesz wysłać też przez internet, to naprawdę wygodne rozwiązanie

7 października 2020 admin 0 Comments

Z początkiem wiosny zbliża się okres, kiedy powinno rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z dochodów za rok poprzedni. Rozliczenia podatkowe trzeba składać w wyznaczanym terminie. Można uczynić to własnoręcznie w obiekcie Urzędu Skarbowego, pod który się podlega, wysłać PIT listem za potwierdzeniem odbioru lub skusić się na rozliczenie podatku za pośrednictwem internetu. To ostatnie wyjście okazuje się naprawdę dogodne dla podatnika.

rozliczanie PIT

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Poślij pit internetem, to nie jest skomplikowane

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość, by wysyłać pit (zobacz pit za darmo) przez internet 2014 rok nie jest tutaj odstępstwem. Wprost przeciwnie, coraz większa grupa osób dostrzega profity płynące z tego sposobu. Rozliczenie deklaracji podatkowej w samym urzędzie nierzadko łączy się z uciążliwym staniem w kolejkach oraz dezorganizacją całego dnia. Osoby, które są zatrudnione w innej miejscowości, aniżeli mieści się ich Urząd Skarbowy, wielokrotnie są zmuszone wciąć wolny dzień, żeby móc złożyć deklarację w godzinach urzędowania skarbówki. W tym momencie problem ten traci na znaczeniu, gdyż każdy, kto posiada dostęp do internetu, ma możliwość wysłać swoją deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapomnij o szansie przekazania 1% podatku

Następną kwestią, o której należy pamiętać, jest 1% podatku, jaki można przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic podatnika nie kosztuje, po prostu może on decydować tą maleńką cząstką własnego podatku. Dużo organizacji i fundacji potrzebuje pomocy materialnej, aby mieć szansę wciąż funkcjonować oraz pomagać, zatem nie warto pozostawiać tych środków skarbówce. Oddanie 1% jest bardzo łatwe, bo wystarczy w określoną tabelkę wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz wartość. Aby przeczytać więcej zerknij na .

Nie zapomnij o punktualnym złożeniu dokumentów

W wypadku złożenia pita niezwykle ważna okazuje się terminowość. Na stronie Ministerstwa Finansów jest możliwość znaleźć szczegółową rozpiskę, do kiedy należy złożyć deklarację. Największa grupa podatników musi rozliczyć się do 30 kwietnia 2015 roku, więc nie należy czekać na ostatnią chwilę oraz stać w wielkich kolejkach. Deklarację można wysłać już teraz za pomocą sieci lub złożyć w wyznaczonej jednostce skarbowej, do jakiej się należy.