Kiedy składa się pit 37? Kto musi złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie rozlicza się przy pomocy tego pitu?

24 września 2018 admin 0 Comments

Konieczność rozliczenia się z fiskusem to rzecz nieunikniona. Składane co roku pity do urzędy to obowiązek, dlatego dobrze jest mieć trochę informacji, ażeby bardziej orientować się w temacie

zakład

Autor: Times Square Public Relations

Jednym z najbardziej powszechnych pitów jest pit 37. Duża rzesza podatników składa tego typu deklarację podatku. Są to między innymi osoby, jakie są w stosunku pracy. Tak samo sytuacja ma się z jednostkami, jakie są na przedemerytalnym zasiłku (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-karta-ewidencji-czasu-pracy-w-jakim-celu-sie-ja-prowadzi). Oprócz tego pit 37 powinni składać również ci, którzy są na rencie albo też pobierają emeryturę, przysługuje im stypendium lub też mają zasiłek (zobacz kalkulator brutto netto umowa o pracę). Też tego typu druku używają ci, którzy pracują na umowę zlecenie, jak i ci, którzy mają wynagrodzenie w związku z posiadanymi prawami autorskimi.

Z kolei, nie można rozliczać się przy pomocy pit 37, jeżeli mamy działalność pozarolniczą. Oprócz tego osoby, jakie chciałyby wpisać jednym picie dochody małoletnich dzieci, także nie będą mogły z takiego pitu skorzystać. Jeżeli będziemy chcieli rozliczyć rok 2016, to trzeba skorzystać z dokumentów pity 2017. Istotne, by korzystać z bieżących wersji deklaracji. Trzeba zdążyć ze składaniem dokumentów do drugiego maja 2017 roku. Więcej na ten temat: link.
Kiedy nie jesteśmy w stanie zabrać się za wypełnienie tego typu dokumentu, to trzeba mieć świadomość tego, że nie złożenie takiej deklaracji wiąże się z nieprzyjemnościami. Możemy zapłacić karę pieniężną za nie spełnienie obowiązku podatkowego. Dlatego lepiej nie zwlekać, aby złożyć pity 2017. Tutaj więcej: .

. Tym bardziej, iż jeżeli chcemy złożyć dokument już w urzędzie lub wysyłając drogą pocztową, to możemy oczekiwać wszędzie wielkich kolejek. Dlatego szkoda naszego czasu oraz lepiej rozliczyć się wcześniej.