Jak dotacje napędziły rozwój wielu firm w minionych latach, parę informacji na temat składania wniosków

21 stycznia 2021 admin 0 Comments

Od momentu kiedy Polska weszła w szeregi Unii Europejskiej przedsiębiorcy i rolnicy dostali całkowicie nowe szanse na finansowanie swojej działalności. Europejskie fundusze dla licznych większych i mniejszych przedsiębiorców dały możliwość rozwoju ich przedsiębiorstw i wprowadzenia w życie pomysłów, jakie w innym przypadku raczej by nie były możliwe.

Unia Europejska - dotacja

Z unijnego wsparcia przez ostatnie dziesięć lat skorzystało wiele tysięcy firm, otrzymując sumy od kilkunastu tysięcy do nawet dziesiątek milionów złotych.

Jeżeli szukasz podobnej ciekawej informacji, sprawdź pod linkiem (https://www.tuv.com/poland/pl/iso-45001.html), tu również z pewnością jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Dzięki dotacjom powstały nowe drogi, obiekty sportowe i naukowe i wiele innych rzeczy. I cały czas powstawać będą kolejne, bo na lata 2015-2020 przewidziana została kolejna pula środków, które są do wykorzystania zarówno do rozwijania już funkcjonującego przedsiębiorstwa, jak również na dotacje dla nowych firm.

Sporo także jest pieniędzy do rozdania dla osób zajmujących się rolnictwem, na dofinansowanie unijne dla rolników liczyć będą mogli w zasadzie wszyscy, którzy spełnią określone w wytycznych UE warunki. Mimo ogromnej popularności unijnych dotacji wielu właścicieli firm nie chce z nich korzystać, twierdząc że dofinansowanie małych firm będzie zbyt trudne do uzyskania. Faktycznie trzeba spełnić szereg warunków, które są niezbędne do przyznania dofinansowania, ale też nie jest tak, że przeciętna firma nie poradzi sobie z tym.

Zaciekawił Cię ten tekst? Masz ochotę zostawić jakieś komentarze o nas? Będzie to dla nas bardzo miłe przeżycie.

/J]

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
A poza tym w razie problemów zawsze będzie można skorzystać ze wsparcia jakiejś firmy zajmującej się przygotowywaniem wniosków, za stosunkowo niewielką opłatą pomoże ona zgromadzić i wypełnić wszystkie konieczne dokumenty. Podstawową sprawą, jeszcze przed złożeniem wniosku, będzie określenie celu, na jaki otrzymane środki zostaną wykorzystane. Dopiero po tym można będzie poszukać jakiegoś programu, w ramach jakiego będzie się zamierzało dostać dotację. Następnym krokiem będzie wypełnienie wszystkich dokumentów, są one do ściągnięcia ze stron wszystkich programów. Powinno się bardzo dokładnie wypełnić każde pole i pamiętać również o załącznikach, gdyż wszelkie błędy formalne spowodują odrzucenie dokumentów, a tym samym przekreślić szansę na dotację.