Jak zrobić choćby małą karierę w świecie muzyki?

4 października 2021 admin 0 Comments

Rady dla zamierzających nareszcie rozreklamować swój band. Wiadomo: zespołów jest dużo więcej, niż banków, sklepów z ubraniami czy lokali z kebabem w naszych miastach. Jednak ogromna konkurencja na rynku muzyki nigdy nie powinna nas za bardzo sparaliżować.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Choćby z tego powodu, że należy uwierzyć w swoje talenty. Zapewne najczęściej ta wiara jest całkowicie bez pokrycia w rzeczywistości, lecz nawet jeśli nie zrobimy ogromnej kariery jak Tom Waits, Slash czy U2, przynajmniej spędzimy fajnie wolny czas, pewnie poznamy dużo interesujących osób.

Kiedy człowiek prowadzi działalność w świecie muzyki, nawet chodzi o czystą amatorkę, tak czy siak ma okazję zwiększyć własne horyzonty, znajomości, zdolności interpersonalne. Nie można się zbytnio napalać na karierę, ponieważ akurat świat rozrywki jest okrutny, lecz trzeba spróbować. Najważniejsze jest to, aby ciągle trenować. Eric Clapton jest doskonałym gitarzystą – jednakże nieustannie ćwiczy, muzyka to jego hobby, ale także praca. Chociaż kiedy będziemy od samego początku zakładali, że traktujemy występowanie jako pracę zarobkową, pewnie będziemy zmanierowani, a to naprawdę nic fajnego.

Perfekcyjny scenariusz to granie z własnymi przyjaciółmi, posiadanie celów, ale jakby nie patrzeć wszystko jest do jakiegoś okresu czasu dla zabawy. Np. System Of A Down (czytaj więcej o kapeli) w taki sposób zaczynał. Ormianie mieszkający w USA byli kumplami, lubili muzykę, zapewne nie myśleli, że po niedługim okresie czasu odniosą niesamowity sukces. Choć tutaj akurat mała adnotacja – język polski jest ładny, ale jeśli marzy się nam kariera, potrzebna jest wytrwała nauka języka Szekspira. Niesamowicie wielu polskich artystów nagrywa w angielskim – jednakże cóż z tych starań, skoro ciężko nie zauważyć, że ogromnym kłopotem jest zły akcent? Wiadoma sprawa: kiedy gadamy z Anglikami, Kanadyjczykami albo chociażby Hindusami nie powinniśmy wstydzić się własnego akcentu, ponieważ nie ma uniwersalnego sposobu wypowiadania się. Jednak w przypadku śpiewania, trudno nie podśmiewać się z akcentowania słów przez pewnych muzyków. To pewne.